Ювілейний -
Сосиски, сардельки

Сосиски, сардельки

До сосисок, сарделькам відносяться вироби, виготовлені з мелкоизмельченного фаршу, готові до споживання в гарячому виді. Загальна технологічна схема виробництва сосисок і сардельок наступна:
– попереднє подрібнення м’яса на машинах первинного подрібнення;
– посол і дозрівання м’яса,
– виготовлення фаршу на куттерах, за допомогою тонкого подрібнення м’ясних інгредієнтів, спецій та ін. (для структурних ковбас м’ясо, шпик, сир та ін. вносяться у кінці етапу куттерування);
– виготовлення фаршу на куттерах, за допомогою тонкого подрібнення м’ясних інгредієнтів, спецій та ін.;
– для безструктурних ковбасних виробів додаткове подрібнення на эмульситаторах;
– набивання фаршу в оболонки за допомогою шприцов або автоматизованих ліній;
– термічна обробка: обжарювання сосисок, сардельок (при виготовленні в натуральних оболонках); варіння (до температури в товщі виробу не менше 70 °C);
– охолодження продукту.

Після процесу варіння сосиски і сардельки охолоджуються під душем до температури 20-25 °C, а потім охолоджуються в повітряному середовищі (холодильниках) до температури в товщі продукту не нижче 0 0С і не вище + 15 0С.
Фарш сосисок набивають в оболонки певного діаметру і довжини, чим обумовлена значна трудомісткість процесу їх виготовлення. Для механізованого процесу набивання сосисок і сардельок нині застосовують різні шприци-автомати (наприклад, на м’ясокомбінаті “Ювілейний” використовуються спеціалізовані лінії для наповнення оболонок фаршем провідних європейських виробників устаткування). Це устаткування дозволяє дозувати порцію фаршу, наповнює її в оболонку і одночасно перекручує оболонку, розділяючи її на рівні відрізки.
Термічну обробку сосисок, сардельок роблять в універсальних коптильно-варильних камерах оснащених програмним забезпеченням при температурі від 40 °З – 65 °З (обжарювання), до 75-80 °З (варіння). Тривалість процесу варіння залежить від діаметру батончика. Готовність продукту визначають за свідченнями термопари, дані якої відбиті на дисплеї комп’ютера (температура в товщі виробу має бути не менше 70 °С). Після варіння продукт піддається охолодженню під душем холодною водою, а потім подальшому охолодженню в холодильній камері при температурі 0-6 °С.

Терміни зберігання сосисок і сардельок залежать від виду вживаної оболонки і упаковки кожного найменування.
Сосиски, сардельки також робляться в натуральній і штучній оболонках.
Сосиски, сардельки також бувають структурні і безструктурні. До структурних відносяться: сардельки “З сиром” “Мозаїка з сиром”, До безструктурних сосисок, сарделькам відносяться сардельки “Любительські”, сосиски “Молочні”, “Сосиски Шкільні”.